пʼятниця, 23 червня 2017 11:06

В 11 разів менше відмінників з української мови - оприлюднили цьогорічні результати ЗНО

В 11 разів менше відмінників з української мови - оприлюднили цьогорічні результати ЗНО
Найгірше випускники склали: математику, німецьку та англійську мови Фото: korrespondent.net

В українському центрі оцінювання якості освіти підбили остаточні підсумки з результатів тестів зовнішнього незалежного оцінювання. Основна сесія ЗНО фінішувала два тижні тому. За кількістю тих, хто набрав максимальні 200 балів, помітно, що за цей рік студенти перестали вчити українську мову та літературу. Натомість - полюбили математику.

Цього року на тестування зареєструвалися більш як 240 тис. випускників шкіл, що на 27 тис. менше, ніж торік. За кількістю учасників ЗНО лідирує Київська, Дніпропетровська, Львівська, Харківська, Одеська, Тернопільська та Луганська області.

Ключова відмінність ЗНО-2017 те, що випускники шкіл повинні були обрати для зарахування державної підсумкової атестації не один предмет, а три (з 12 можливих). Серед обов'язкових: українська мова та література, історія України або математика (на вибір). Третій предмет для ДПА школяр мав обрати на власний розсуд.

Також цьогоріч комісія УЦОЯО підвищила прохідний бал з української мови та літератури. Він становить 24 бали. Це на один бал більше, ніж минулого року. Успішно скласти цей тест вдалося не всім. більш як 17 тис. майбутніх абітурієнтів (8% загальної кількості) не змогли подолати поріг "склав/не склав".

Другим обов'язковим предметом були на вибір: математика чи історія України. Тест з математики був популярний серед абітурієнтів із Південної та Східної України - Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Донецької областей. Натомість тест з історії України частіше обирали жителі Західної України - Чернівецької, Тернопільської, Закарпатської, Рівненської та Хмельницької областей.

З цих двох предметів також встановили мінімальний рівень під час складання ЗНО: математика - 11 балів, історія — 27. З математикою не справилися 16% учасників тестування (17,5 тис. випускників шкіл). Складними виявилися тести з історії України для 23 168 школярів. Ці 13,5% не склали цей тест.

"Нам надійшли близько трьох тисяч апеляційних скарг на результати ЗНО. Це не високий показник, тому що, як правило, щороку він становить близько 1 відсотка кількості тестів. Якщо врахувати, що ми провели 840 тисяч тестів, то відповідно очікуваний рівень апеляцій — близько 8 тисяч. Розгляд апеляцій розпочнуть цього тижня. Інформацію про те, коли і чию роботу розглядатимуть, можна буде знайти на сайті УЦОЯО", - повідомив Gazeta.ua директор УЦОЯО Вадим Карандій.

Цього року здебільшого апеляцію подають ті школярі, які незадоволені результатом ЗНО з точки зору державної підсумкової атестації у школі.

"Здебільшого звертаються ті, хто претендує на золоті чи срібні медалі, а їм тепер через результати тестів не вистачає 1-2 бали. Приходять з апеляціями. Тим, хто тільки планує апелювати, раджу прочитати і проаналізувати зміст своїх робіт. І тільки тоді звертатися з апеляцією", - розповідає Вадим Карандій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Видавництва зобов'язали видавати електронні версії підручників

Головним розчаруванням цьогорічного ЗНО стало зменшення в 11 разів кількості учнів, які склали тести з української мови на максимальні 200 балів. Абітурієнти скаржаться, що тести з цього предмету цього року були значно складніші за попередній.

"Я не вважаю, що цей показник впливає на рівень якості цьогорічного ЗНО вцілому. Якщо оцінювати з точки зору відсотка учнів, які долали поріг "склав/ не склав", то особливої відмінності від попереднього року не існує. Ніхто ж не аналізував тих дітей, які набрали 198-199 балів, а тільки 200-бальників. Дійсно, з української мови та літератури ми маємо 5 осіб, які заробили 200 балів. Того року їх було 66. Тести не були складніші. Ми щоразу визначаємо показник складності. Показник складності цього тесту на 1 процент більший, ніж у 2016 році", - каже директор УЦОЯО.

Натомість зовсім інша ситуація з математикою. 115 абітурієнтів склали тести з цього предмету на максимальні 200 балів. Натомість того року таких було 47.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для кримчан виділили 900 безкоштовних місць в українських вузах

Додаткова сесія ЗНО пройде з 3 по 12 липня. В один день складатимуть по 2 предмети.

- Зареєструвалося вже близько 3 тисяч осіб. Серед них: ті, які не мали можливості пройти ЗНО через хворобу або інші обставини, які не залежали від їхньої волі. Також ті, кого не допустили на пункти проведення тестування або стосовно яких були допущені порушення в процедурі проведення ЗНО на пунктах тестування і які подавали відповідні апеляції. Школярі, які проживають на окупованих територіях, - повідомив Вадим Карандій.

Право на вступ до ВНЗ без ЗНО мають учасники АТО та мешканці окупованих територій. Щоправда, останні можуть обрати серед обмеженої кількості вишів — тих, які діють в рамках освітніх центрів "Крим-Україна", "Донбас-Україна".

Якщо після ознайомлення з результатами ЗНО виникають сумніви щодо об'єктивності результатів, можна протягом 5 днів після офіційного оголошення результатів подати заяву до апеляційної комісії УЦОЯО. Апеляційна комісія при УЦОЯО розгляне звернення протягом 15 календарних днів з урахуванням дня його надходження. Розгляд апеляційної заяви – це фактично повторне визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання. Адже в цьому разі здійснюють повторну технічну та предметну перевірки бланків відповідей.

Зараз ви читаєте новину «В 11 разів менше відмінників з української мови - оприлюднили цьогорічні результати ЗНО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути