Фізики виявили матерію, яка одночасно є твердою та рідкою.
Найвідомішими агрегатними станами матерії є твердий, рідкий і газоподібний. Учені з Единбурзького університету вперше виявили, що вона може існувати одночасно у двох із цих станів.
У такому стані може перебувати металічний калій, якщо він потрапить у екстримальні умови, – високі тиск та температура. У такому випадку він стає твердим і розплавленим водночас, повідомляє National Geographic.
"Це як губка, наповнена водою. Проте сама губка теж із води", — пояснив фізик Андреас Германн.
Калій має чисту кристалічну ґратчасту структуру в твердому стані. Проте за екстремальних умов його атоми організовуються складніше. Учені назвали цей стан "переходом плавлення ланцюга".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка прожила 100 років зі смертельною аномалією
За таких незвичних для себе умов атоми утворюють 2 взаємопов'язані кристалічні решітки. Хімічний зв'язок між атомами однієї решітки залишається сильним, тобто фактично зберігає твердий стан. Інша ж частина плавиться і набуває властивостей рідини.
Вчені вважають, що й інші елементи можуть набувати такого стану, наприклад, натрій і вісмут.
Дослідники з NASA змогли охолодити частки хімічного елемента до надзвичайно низьких температур у космосі, що створило екзотичний стан матерії. Такі експерименти допоможуть у вивченні квантових ефектів на макроскопічному рівні.
Коментарі