Тихоходки, найвитриваліші істоти на Землі, здатні дожити до "кінця світу", коли Сонце повністю вичерпає запаси водню, перетвориться на червоного гіганта і поглине Землю.
Про це заявляють британські вчені в статті, опублікованій в журналі Nature.
"Якщо ми не створимо систем планетарної оборони, люди будуть залишатися вкрай уразливим видом тварин. Навіть невеликі зміни в умовах проживання можуть знищити нас. З іншого боку, тихоходки практично невразливі для таких загроз. Можливо, що і на інших планетах є приклади настільки ж живучих істот. Якщо на Землі є тихоходки, то хто знає, що може жити в глибинах космосу?" - заявив Альвес Батіста з Оксфордського університету (Велика Британія).
У 2007 році вчені зробили дивне відкриття, аналізуючи дані, зібрані російським біосупутником "Фотон-М3": виявилося, що тихододки, невеликі безхребетні, далекі родичі раків і комах, здатні виживати дуже довгий час у відкритому космосі і навіть розмножуватися в умовах повної невагомості і відсутності їжі та води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через глобальне потепління падатимуть літаки
Коли вчені почали підраховувати і вивчати гени тихоходок, їх чекав великий сюрприз - понад 6,5 тисяч ділянок ДНК з 38 тисяч генів (18%) були "запозичені" ними у інших організмів. Велика частина отримана від бактерій-екстремофіл, але при цьому в геномі тихоходок також присутні гени рослин, грибів і архей. Нещодавно вчені виявили, що клітини тихоходок містять в собі унікальні білки, які захищають їх від смертельних доз радіації.
Вчені розглядали три основних типи загроз для життя на Землі - падіння великих астероїдів, вибухи наднових і гамма-спалаху. Як засвідчили розрахунки, жодна з цих подій не зможе погіршити умови на нашій планеті на настільки, що на ній не залишиться навіть тихоходок.
Джерела гамма-спалахів "потрібної" потужності, як зазначають планетологи, повинні перебувати на відстані не більше ніж 40 світлових років, що також неможливо, адже в найближчих околицях Землі немає великих зірок, здатних породити подібні катастрофічні події.
Коментарі