Після літніх канікул запрацювала Верховна Рада. На порядку денному - нова редакція закону "Про освіту". Депутати зараз на стадії розгляду правок.
Документ має 1098 правок. Якщо не вдасться розглянути усі правки, розгляд закону перенесуть на 7 вересня, заявила перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко.
"Мені здається, сьогодні зала сесійна, попри традиційну емоційність продемонструє достатній конструктивізм. Обговорення проходить у парламентському ключі. Мені здається, що сьогодні ми встигнемо пройтися по всім поправкам. Якщо це не вдасться зробити - ми продовжимо розгляд поправок в четвер і проголосуємо за відповідний законопроект", - сказала Геращенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Освітня революція: що змінить закон "Про освіту"
Депутати дійшли до компромісу у всіх правках, заявила заступник голови Уряду. Розбіжності стосуються лише мови викладання у навчальних закладах. Згідно із документом, мовою освітнього процесу є державна.
"Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти з поступовим збільшенням на кожному наступному рівні цієї освіти кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою", - заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Закон "Про освіту" внесли до Верховної ради влітку. До початку канікул депутати за нього не проголосували. Документ передбачає багато змін для освітян. Серед таких - запровадження 12-річного навчання у вузах, збільшення заробітної плати вчителям до 6,5 тис., оприлюднення офіційних звітів щодо грошових витрат, викладання у вузах українською мовою та створення Агентства забезпечення якості освіти.
Коментарі