Дослідники NASA представили собак-роботів, які зможуть маневрувати під час космічних місій краще, ніж марсоходи.
Чотириногих роботів Au-Spot від Boston Dynamics зі штучним інтелектом оснащують набором сенсорного обладнання, аби допомогти їм автономно переміщатися по Червоній планеті, пише Livescience.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск розповів, коли очікується перша висадка людини на Марс
За словами вчених, маневреність і стійкість нових роботів поєднуються з датчиками, котрі дозволять їм уникати перешкод, обирати між кількома шляхами і будувати віртуальні 3D-карти заглиблених тунелів для операторів на домашній базі. Традиційні марсоходи обмежуються в основному пласкими поверхнями, але багато цікавих з наукової точки зору районів Марса розташовані саме під землею. Роботи-собаки підходять саме для таких завдань.
Марсіанські собаки будуть приблизно в 12 разів легше сучасних марсоходів і зможуть подорожувати набагато швидше, досягаючи нормальної швидкості ходьби 5 км/год під час випробувань.
За даними NASA, печери на Марсі у майбутньому можуть бути притулком для людських колоній, забезпечуючи природний захист від смертельного ультрафіолетового випромінювання, екстремального холоду і сильних пилових бур, які можуть тривати тижнями. Дослідники також заявляють, що печери можуть також стати джерелом доказів існування життя з далекого минулого планети або слугувати домом для організмів, що живуть глибоко під землею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У космосі виявили позитивний ефект від розвитку технологій
Марс міг підтримувати життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, але глибоко під поверхнею.
Американські вчені заявили, що коли молоде Сонце було холодніше і слабше, геотермальне тепло могло піднятися з глибини Марса, забезпечивши під поверхнею умови для життя.
Коментарі