31 серпня 1995 року запустили перший український науково-дослідницький супутник "Січ-1".
26 років тому його запустили на навколоземну орбіту. За допомогою ракети-носія "Циклон-3" "Січ-1" потрапив у космос. Його запустили з російського космодрому "Плесецьк" разом із чилійським супутником зв'язку "Фасат Альфа".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готується до першої місії на Місяць
Сталося аварійне розведення супутників, що призвело до неможливості подальшої експлуатації супутника зв'язку "Фасат Альфа".
Супутник "Січ-1" розроблений Державним конструкторським бюро "Південне" ім. Михайла Янгеля.
Виробником науково-дослідницького супутнику "Січ-1" виступило Державне підприємство Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова". Вага супутника - 1915 кг.
Призначення космічного апарату "Січ-1" - спостерігання поверхні Землі задля інтересів господарської діяльності, проведення наукових експериментів із дослідження магнітосфери та іоносфери.
Супутник також міг проводити наукові експерименти щодо потужного акустичного випромінювання, дослідження планетарного розподілу електричних струмів і полів тощо.
17 серпня 2011-го на навколоземну орбіту вивели український супутник "Січ-2". Це малогабаритний космічний апарат, розроблений на сучасному світовому рівні.
Його метою є спостереження поверхні Землі в оптичному й середньому інфрачервоному діапазонах.
Коментарі