Ексклюзиви
Вівторок, 31 серпня 2021 11:12

У космос запустили перший український супутник

31 серпня 1995 року запустили перший український науково-дослідницький супутник "Січ-1".

26 років тому його запустили на навколоземну орбіту. За допомогою ракети-носія "Циклон-3" "Січ-1" потрапив у космос. Його запустили з російського космодрому "Плесецьк" разом із чилійським супутником зв'язку "Фасат Альфа".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готується до першої місії на Місяць

Сталося аварійне розведення супутників, що призвело до неможливості подальшої експлуатації супутника зв'язку "Фасат Альфа".

Супутник "Січ-1" розроблений Державним конструкторським бюро "Південне" ім. Михайла Янгеля.

Автор: esteticamente.ru
  26 років тому "Січ-1" запустили в космос
26 років тому "Січ-1" запустили в космос

Виробником науково-дослідницького супутнику "Січ-1" виступило Державне підприємство Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова". Вага супутника - 1915 кг.

Призначення космічного апарату "Січ-1" - спостерігання поверхні Землі задля інтересів господарської діяльності, проведення наукових експериментів із дослідження магнітосфери та іоносфери.

Супутник також міг проводити наукові експерименти щодо потужного акустичного випромінювання, дослідження планетарного розподілу електричних струмів і полів тощо.

17 серпня 2011-го на навколоземну орбіту вивели український супутник "Січ-2". Це малогабаритний космічний апарат, розроблений на сучасному світовому рівні.

Його метою є спостереження поверхні Землі в оптичному й середньому інфрачервоному діапазонах.

Зараз ви читаєте новину «У космос запустили перший український супутник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі