Сьогодні у світі відзначають День щастя. Свято ухвалила ООН 5 років тому.
У рейтингу щасливих країн Україна цього року опинилася на 132-му місці. Попереду - Гана, позаду - Уганда.
Відчуття щастя будується на суб'єктивному відчутті людиною задоволеності своїм життям, кажуть психологи.
"Щастя залежить від тих речей і подій, у яких людина бачить сенс свого життя. Що потрібно для щастя? Питання риторичне, бо все залежить від цінностей кожної окремої людини. Для когось це - мати здорову сім'ю, а для когось - купу грошей. Хтось вміє насолоджуватися теплою сонячною погодою, а для когось це нічого не варто. Але все наше життя - це і є щастя", - розповідає Gazeta.ua кандидат психологічних наук Ірина Губеладзе.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як стати щасливою людиною - поради фахівця
Відчуття радості та щастя можна досягти підвищуючи в організмі синтез гормонів щастя - ендорфіну і серотоніну.
"Заняття спортом і фізичне навантаження підвищує рівень цих гормонів у кілька разів. Тому замість лежати на дивані і хандрити – швиденько біжіть до лісу чи до спортзалу. Підвищувати їх рівень можна і за допомогою вуглеводної їжі. Особливо, всім відома дія солодкого, а ще краще – шоколаду", - радить психолог.
З точки зору психології, щастя легше знайти людям, які мають високий рівень рефлексії.
"Люди, які мають високий рівень рефлексії, добре усвідомлюють, які речі, моменти їх роблять щасливими, а які засмучують. Тому вони можуть частіше помічати добрі події у житті і уникати поганих. У кожної людини в житті бувають білі й чорні смуги. Існує думка, що всі події життя сірі, і тільки ми вирішуємо, в який колір їх зафарбувати", - каже фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про щастя
Коментарі