четвер, 27 серпня 2020 13:58

Науковці зробили відкриття у вивченні Сонця

Науковці зробили відкриття у вивченні Сонця
Досі науковцям вдавалося отримувати регулярні і точні вимірювання магнітного поля Сонця тільки на рівні фотосфери або поверхні Сонця. Фото: pixabay

Вперше міжнародна група фізиків виміряла глобальне магнітне поле зовнішнього шару атмосфери Сонця, сонячної корони.

Автори дослідження кажуть, що воно допомагає керувати багатьма аспектами поведінки Сонця, зокрема - тим, як плазма навколо Сонця нагрівається до екстремальних температур, а також виверженнями, що можуть вплинути на життя на Землі, пише "Новое время".

Завдяки цьому відкриттю вчені отримають додаткове розуміння цих подій і 11-річного сонячного циклу, що продиктований зміною магнітного поля зірки. Команда використовувала інструмент Coronal Multi-channel Polarimeter (або CoMP) в сонячній обсерваторії Мауна-Лоа на Гаваях, щоб відстежувати розповсюдження альфвенівських хвиль — магнітних хвиль, що діють як індикатори основного магнітного поля, змінюючи швидкість при зміні магнітного поля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінка-астронавт ступить на поверхню Місяця

"Дані, зібрані за допомогою CoMP, свідчать, що корона Сонця наповнена цими альфвенівськими хвилями, і дає нам кращий доступний вид на них", — говорить фізик Річард Мортон із Нортумбрійського університету у Великій Британії.

Досі науковцям вдавалося отримувати регулярні й точні вимірювання магнітного поля Сонця тільки на рівні фотосфери або його поверхні. Нове дослідження поширюється на верхні шари сонячної атмосфери — корону. Це заповнює прогалини в знаннях про те, як шари атмосфери навколо Сонця взаємодіють один з одним.

Хвильові дані об'єднали з інформацією про електронну щільність корони, щоб створити повнішу картину магнітного поля Сонця, ніж будь-коли раніше. Команда каже, що це тільки початок. Ці ж методи можна застосовувати для створення постійно оновлюваної картини того, як працює магнітне поле корони.

Науковці з Великої Британії створили штучний інтелект, який проаналізував дані з телескопа "Кеплер" та зміг відкрити 50 нових екзопланет. Це стало можливим завдяки тому, що нейромережа може розрізняти випромінювання від зірок, повідомляє Ворицький університет у Великій Британії.

Зараз ви читаєте новину «Науковці зробили відкриття у вивченні Сонця». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути