Компанія Aerospace Corporation в Каліфорнії продовжує розробку супертонких зондів, які в майбутньому повинні будуть вирішити проблему сміття на навколоземній орбіті, проект фінансує NASA.
Про це повідомляє портал The Hindu.
Ініціатива має назву Brane Craft. Суть її в тому, щоб запустити в космос десятки зондів, що мають форму листка площею 10 квадратних метрів, при цьому їх товщина буде наполовину менше, ніж у волоса людини. Завдання кожного з них - буквально обволікати виявлені уламки і спускати їх до земної атмосфери, в якій це сміття згорить остаточно.
У разі успішної реалізації проекту такі апарати будуть запускати на орбіту партіями в десятки штук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розкрили таємницю кілець Сатурна
Зонди планують забезпечити двома джерелами живлення - традиційними сонячними батареями і паливом для експериментальних іонних двигунів, що розробляють в NASA. У "апаратів-листів" буде кілька плоских паливних контейнерів, на випадок пошкодження одного з них.
Друга проблема - це космічна радіація. Саме на її рішення буде витрачено другий грант від NASA в розмірі $ 500 тис.. Ці кошти дозволять продовжити програму ще на два роки. Перший транш склав $ 100 тис.. Однак після закінчення двох років розробники повинні будуть представити прототип зонда.
Листки в підсумку повинні вміти захоплювати і транспортувати об'єкти вагою до 1 кг.
Астрономи з Японії заявили про існування у нашій галактиці невідомої досі чорної діри. Утворення, яке у 100 тис. разів більше за Сонце, знайшли посеред хмари газу. Об'єкт відслідкували за допомогою потужного телескопу в пустелі Атакама в Чилі.
Коментарі