Носи у людей мають різну форму не через спадковість, а через місце проживання і клімат того регіону, в якому проживали їхні предки. До такого висновку дійшли американські вчені з експериментально-дослідницького Університету Пенсильванії.
Експерти дослідили 2,5 тис. осіб з чотирьох етнічних груп: північні європейці, південні азіати, східні азіати і західні африканці. Генетику кожного добровольця вивчили і провели 3D-зйомку носа, передає dobryjlikar.
Фахівці вимірювали ширину, відстань між ніздрями, а також висоту, довжину, виступ, зовнішню область носа і ніздрів, довжину перенісся учасника експерименту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Створили програму, що читає по губах
У результаті виявили, люди з вузькою формою носа проживають переважно в регіоні з сухим і холодним кліматом, а широкі і короткі носи - у людей, що живуть в умовах жаркого і вологого клімату.
Пояснюють, вузькі ніздрі змінюють повітряний потік. Повітря потрапляє на слизову оболонку, нагрівається і зволожується. Це допомагає виживати людям у холодному кліматі. Навпаки у людей з широкими ніздрями - це допомагає не перенагріватись у спекотному регіоні.
Розмір і особливості форми носа свідчать про характер людини і його здібності в досягненні фінансового успіху. Це вивчають фізіогномісти. Формування носа закінчується тільки до 20-21 році.
Коментарі