Ексклюзиви
середа, 29 липня 2020 12:29

Європа вперше за 9 років запустить місію в космос без Росії

Європа вперше за 9 років запустить місію в космос без Росії
Запуск ракети SpaceX на Міжнародну космічну станцію запланували навесні 2021 року. Фото: Pixabay

Уперше з 2011 року астронавт Європейського космічного агентства (ESA) полетить у космос не з російською місією.

Він виконає політ на борту ракети SpaceX, повідомляє Euractiv.

Запуск ракети SpaceX на Міжнародну космічну станцію запланували навесні 2021 року. Французького астронавта Тома Песке оголосили одним із членів екіпажу з чотирьох осіб. Це буде друга повноцінна місія американської космічної компанії SpaceX Ілона Маска.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія запустила снаряд у космос - розвідка США і Великої Британії

Космонавт ЕSА вирушить на МКС разом з астронавтами NASA Шейном Кімбро і Меган Макартур, а також японцем Акіхіко Хошіде на шість місяців перебування на орбіті. До них приєднаються ще три космонавти, які прибудуть на російській ракеті "Союз".

"Я дуже радий бути першим європейцем, який полетить на новому поколінні американських космічних кораблів з екіпажем", - сказав Песке.

Наприкінці травня компанія Маска успішно запустила двох астронавтів NASA. Це був перший випадок, коли США змогли самостійно отримати доступ до космосу з моменту виходу з програми космічних човників 2011 року.

За цим демонстраційним польотом піде перша офіційна місія на початку вересня, коли ще чотири астронавти попрямують до МКС. SpaceX уклав контракт на шість запусків з екіпажами в рамках угоди вартістю $2,6 млрд.

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) планує запуск на Марс космічного корабля з марсоходом Perseverance. Запуск попередньо заплановано на 30 липня.

Зараз ви читаєте новину «Європа вперше за 9 років запустить місію в космос без Росії». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути