вівторок, 26 червня 2018 15:19

Як зміниться професійно-технічна освіта в Україні

Як зміниться професійно-технічна освіта в Україні
20% учнів після 9-го класу вступають до закладів професійно-технічної освіти. Фото: Volynnews.

У розвитку професійно-технічної освіти Україна відійде від радянської практики. Натомість впроваджуватиме механізми, як у найуспішніших освітніх системах світу.

Міністерство освіти затвердило проект Концепції реформування професійної освіти, повідомила міністр Лілія Гриневич.

"Ми спільно з Євросоюзом підготували так звану Зелену книгу. У ній є рекомендації щодо зміни чинної реформи освіти. Там, зокрема, йдеться про зміну систем фінансування та адміністрування сфери професійної освіти. 2016-го фінансування передали з державного рівня на рівень обласних центрів та міст обласного значення. З 2017-го ми фінансуємо замовлення на спеціальності загальнодержавного значення - 119 мільйонів гривень на рік. Цього року подвоїли фінансування на відкриття навчально-практичних центрів - виділили 100 мільйонів", - каже міністр.

Зараз МОН займається розробкою закону "Про професійну освіту" і готує спільний інфраструктурний проект з Європейським Союзом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому кожен сьомий абітурієнт "завалив" ЗНО з української

За інформацією міністерства, лише 20% випускників шкіл в Україні продовжують навчання в закладах професійної освіти. У європейських країнах - удвічі більше - 40%.

У закордонних вузах навчаються майже 70 тис. українських студентів. За останні 10 років ця цифра зросла на 186%. Серед причин, чому випускники українських шкіл їдуть навчатися за кордон, називають вартість і умови навчання.

Зараз ви читаєте новину «Як зміниться професійно-технічна освіта в Україні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути