Коли у родині відразу з'являється двоє малюків, постає питання – як їх виховувати. Близнюків потрібно виховувати по-різному, каже Gazeta.ua психолог Ірина Губеладзе.
"Є поняття двійнят і близнюків. Двійнята - це народжені разом діти, але з різних яєць. Вони можуть бути одностатеві, або різностатеві. Такі малюки між собою не схожі зовні. Близнюки - це однояйцеві діти. Вони дуже схожі між собою. Зазвичай, двійнят виховують як звичайних дітей-сіблінгів. А от близнят часто намагаються виховувати однаково", - каже психолог.
У близнюків порівняно з іншими дітьми є багато психологічних особливостей. Між ними існує потужний емоційний зв'язок: часто настрій одного передається іншому, якщо дітей розлучають ненадовго – вони ведуть себе неспокійно і тривожно.
"Між близнюками ще в утробі матері відбувається домінування одного малюка над іншим. Як правило близнюки народжуються меншими і слабшими, ніж одиночні діти. Це пов'язано фізіологією. Через те, що вони слабші, вони потребують більшої уваги. Як наслідок батьки часто надають перевагу "рівності" таких дітей. Найчастіша помилка у вихованні близнюків - це однаковий одяг, іграшки, харчування, вимоги", - розказує фахівець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому важливо співати дітям колискові
До 3 років близнюки можуть відгукуватися на обидва імені, не впізнавати себе в дзеркалі чи на фотографії. Утім з батькам з самого раннього дитинства слід заохочувати в дітях незалежність.
"Наскільки б не були схожі близнюки, батькам і рідним варто підкреслювати їхню відмінність, звертати увагу на формування їхньої індивідуальності. Близнюки доволі часто страждають на злиття ідентичності. Виникає почуття "ми", а от "я" десь губиться. У дорослому віці це веде до серйозних проблем з формування самосвідомості", - пояснює Ірина Губеладзе.
Батькам слід ставитися до дітей, як до двох різних індивідів. Бажано, щоб у дітей був різний одяг, різні іграшки, різні домашні обов'язки. У дитсадку чи школі кожен з близнюків повинен сам виконувати свої домашні завдання. У день народження їм варто дарувати окремі подарунки та виголошувати окремі вітання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як показувати дитині мультики - поради психолога
"Батькам потрібно звертати увагу на індивідуальні особливості та схильності кожного з дітей. Нехай вони оберуть собі заняття за інтересами, а батьки нехай їх у цьому підтримують. Слід грамотно розподіляти батьківську увагу між дітьми. Елементарно - звати не спільним словом "діти", "дівчата" чи "хлопці", а кожного називати по імені і кликати окремо. Так само і хвалити близнюків треба окремо. Крім того, не варто їх порівнювати. Між ними може виникнути нездорова конкуренція", - пояснює психолог.
Як виховувати сина - питання, актуальне у всі часи. Бо кожна жінка хоче виростити справжнього чоловіка, який буде опорою та захистом. У вихованні хлопчика існує три стадії. Перша триває від народження до шести років. Друга – від 6 до 14 років. Третя – від 14 і до настання повноліття.
Коментарі