
Діти повинні навчитися говорити до 3 років, розповідає Gazeta.ua психолог Наталія Носаль. Якщо у малюка затримка мовлення, то слід звертатися до фахівців. Ваду може викликати психічні захворювання чи аутизм.
"Мова розвивається одночасно з психікою дитини. Тому за мовленням можна запідозрити психологічні відхилення або відставання у розвитку. Існують терміни, коли у малюка повинні з'явитися певні звуки чи слова. Але дитина може заговорити раніше і пізніше. Це називають індивідуальною нормою", - пояснює фахівець.
Від 2 до 4 місяців у дитини з'являється звук "аґу". До 1 року малюки вміють називати звуки різних тварин. Окремі склади починають вимовляти у 12-14 місяців. Близько 1,5-річного віку діти починають говорити окремі прості слова.
"З року до двох дитина починає говорити слова у великій кількості. У мові найбільше іменників і дієслів. Дитина може щодня засвоювати до десяти нових слів. Ближче до двох років діти вже висловлюються простими реченнями. Від двох до трьох років дитина починає говорити словосполученнями. У малюка з'являються питальні слова, прикметники і прислівники", - каже психолог.
Фахівці радять постійно говорити з дітьми, описувати світ навколо. Малюк повинен чути навколо слова, адже він це буде наслідувати.
"У дітей потрібно розвивати дрібну моторику. Це сприяє розвитку області мозку, яка відповідає за мову. Для цього грайте з малюком у пальчикові ігри або малюйте пальчиковими фарбами, нехай він нанизує на нитку намистини чи зав'язує шнурки. Вчіть дітей називати предмети, які він бачить на картинках. Слід також виконувати артикуляційні вправи на розучування вимови певних звуків", - радить психолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому небезпечно рано вчити дитину
Якщо до року в мові дитини не з'явилося звуконаслідування, а до півторарічного віку вона не запам'ятовує назви предметів, це має насторожити батьків. Про затримку мовного і психічного розвитку свідчить й те, якщо малюк гіперактивний, не вміє жувати їжу або не дивиться в очі . У такому випадку за допомогою слід звернутися до невролога, психолога чи дефектолога.
20% дітей відмовляються йти в школу на певному етапі шкільного життя. Фахівці переконані, що перевтома і фізичний стан одні з головних причин дитячого небажання вчитися. Тому варто скористатися досвідом інших країн, де навантаження ділять рівномірно і мотивують дітей навчатися
Коментарі
СВОЛОТА - №11 ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ! Голосуємо за СВОЛОТУ від партіі СВОБОДИ
смерть бандерам смерть москалям слава грузинам
450 грязных свиней,пишущих Законы. Воры у власти в Киеве и старые воровские шайки в обладминистрациях. Кумовство и круговая порука. "Пятая колонна" Путина. СТРАНУ НУЖНО СТРОИТЬ ЗАНОВО,на основании Закона о люстрации.
я теж підпишусь ще треба добавити яким законом він керувався що дозволив підняти тарифи на газ світло комунальні послуги ми мусимо його заставити не грабувати державу роздавати загарбникам а опозиціі прошу розтлумачити і помогти юридично як можна судитися з призидентом за своі конституційні праваВ ПЕРЕД
Боже, какая лобуда эти подписи! Это даже не 1% от всех жителей Украины!! Дебил этот Яйценюк со своей идеей! Да против этой жадной и злой жопозиции соберут 70% голосов на выборах!
Все банки особенно государственные Врут.им скоро капец.MMM2012
От що можна на пяну голову натворити.А те що Колісніченко частий гість оковитої,то не потрібно бути наркологом.Ну ,а президент у нас під стать йому,коли підписав мовний закон.
Если не будем противостоять "Шапкокрадам", так и будем существовать, а не жить. По горло сыт бандитской властью. Мы их породили, мы их и снимем, любой ценой, любым способом (если конечно не проявят мужской характер и сами не свалят).
Я тоже готов к борьбе на улице. Только мразь у власти массонская или армяноеврейская не пройдет - давить будем. Украина для украинцев!!!