Рік, що минає, виявився плідним для української освіти. У вересні Уряд ухвалив Закон "Про освіту". Цієї події в освітній та науковій сфері чекали кілька років. За документ проголосували 255 народних депутатів.
Gazeta.uaзібрала головні події останнього року в освіті у цифрах.
192 опорні школи запрацювали у нинішньому році. Всього в областях України функціонують 450 таких закладів.
303 випускники склали ЗНО на 200 балів. 2 предмети на найвищий бал склали 9 осіб.
1,3 тис. грн - розмір академічної стипендії в університеті. Виплати збільшили на 18% з листопада.
1,5 тис. абітурієнтів з непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей зарахували до українських вузів. Це на третину більше, ніж минулого року. З Криму вступили 204 абітурієнти.
4,2 тис. учнів з особливими потребами навчаються у звичайних загальноосвітніх закладах. Загалом у школах працюють 2,7 тис. інклюзивних класів.
4,3 тис. грн - середня заробітна плата вчителів в Україні. Учителі без категорій отримують від 3960 грн. З категорією - від 5266 грн
40 тис. заяв абітурієнтів зникли з особистих електронних кабінетів вступника. Причина - вірус Petya.A та проблеми з новим програмним забезпечення. Воно коштувало 9 млн грн.
52,2 тис. дітей стоять на черзі у дитсадки. Найбільші проблеми з місцями у дошкільних навчальних закладах у столиці та західних регіонах.
54,6 тис. грн обійдеться рік навчання англійською мовою в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка. Загалом по Україні вартість одного року навчання збільшилася у середньому на 2-4 тис. грн.
60 ,9 тис. абітурієнтів пройшли на бюджет цього року. Це на 17,5% менше, ніж минулоріч. Загалом у вузи надійшло 1,7 млн заяв. Найбільше у КНУ ім. Шевченка - 58,9 тис.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто контролюватиме якість освіти
158,5 тис. випускників зареєструвалися на ЗНО. Це на 20 тис. менше, ніж торік. 9,9 тис. зареєстрованих випускників не прийшли на ЗНО. 94 - не допустили до іспитів через запізнення чи відсутність обов'язкових документів.
408,2 тис. першокласників у нинішньому році. Найбільше - на Дніпропетровщині, Львівщині та в Києві. Найменше - у Луганській і Херсонській областях. Торік до першого класу пішло на 15 тис. менше дітей.
Кабмін затвердив план заходів з реформування загальної середньої освіти - "Нова українська школа". Запланували також створити нову структуру школи. План розрахований на 2017- 2029 роки.
Коментарі