Міжнародний валютний фонд, який затвердив у середу нову чотирьохрічну програму кредитування для України в розмірі $17,5 млрд, оприлюднив нові прогнози економічного розвитку України.
Документ, що охоплює 173 сторінки, розміщений на офіційному сайті МВФ, передає "Укрінформ".
"Сильна політика та фінансування в першій половині року, як очікується, припинить дію надмірних дисбалансів на валютному ринку та швидко відновить показники фінансової стійкості. Тим не менше, основні прогнози зростання були знижені в порівнянні з першим оглядом по кредитуванню стенд-бай", - зазначається в документі.
Так, реальний ВВП України, за підрахунками МВФ, скоротиться приблизно до мінус 5,5% в 2015 році в порівнянні з мінус 3,4% в попередньому прогнозі. Наступного року прогнозується зростання цього показника до 2%.
Експерти МВФ очікують, що зростання ВВП надалі зростатиме та перевищить докризовий рівень до 2019 року, "що відображає глибину та масштаби нинішньої кризи".
Що стосується інших показників, то в новій доповіді Фонду зазначається, що інфляція в Україні в 2015 році сягне 27%. Дефіцит поточного рахунку, як очікується, суттєво скоротиться до 1,4% від ВВП. Державний і гарантований державою борг, за підрахунками, цього року досягне свого піку в 94% від ВВП. Але очікується, що потім цей показник зменшуватиметься за постійною траєкторію, впавши нижче 71% в 2020 році.
При цьому зазначається, що ризики для росту економіки залишаються високими. Серед них вказані бойові дії на сході України, нестабільність боргових операцій та можлива недостатня участь у них кредиторів, затримки у виконанні вимог програми.
Позитивним фактором, який здатен відновити довіру кредиторів, в МВФ вважають початок реального врегулювання "геополітичної кризи". Крім того, прискорена адаптація виробництва та експорту до нового макроекономічного та зовнішнього середовища також підтримуватиме зростання.
Коментарі
1