Національний банк України (НБУ) у другому кварталі 2022 року отримав та опрацював майже 17 тис. звернень споживачів фінансових послуг.
З них 5 тис. – письмові звернення та 12 тис. – дзвінки до контакт-центру. Про це повідомила пресслужба НБУ.
Зазначається, що зменшилася кількість звернень до НБУ порівняно з першим кварталом.
"Отримано на 44 відсотки менше письмових звернень та на 16 відсотків – усних. Це можна пояснити тимчасовим призупиненням діяльності низки фінансових установ через війну в Україні", – йдеться в повідомленні.
За даними фінустанови, запровадження воєнного стану вплинуло на структуру звернень до НБУ.
Кредитні канікули під час воєнного стану – найпоширеніше питання від споживачів фінансових послуг. Щодо цього питання отримали 614 письмових звернень від клієнтів банків та 584 – від клієнтів небанківських фінансових установ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якою має бути економіка України й у чому небезпека друкування гривні – голова НБУ повідомив деталі
Актуальною проблемою залишається питання врегулювання простроченої заборгованості, що становить 18% від усіх письмових звернень за другий квартал. Також отримали письмові звернення з питань невиплати страхового відшкодування (11%), блокування та арештів рахунків (11%), проблем із переказами (6%).
Серед письмових звернень 19% (909 звернень із 4886) мали ознаки порушення прав споживачів фінансових послуг. Найчастіші порушення зафіксовано в роботі страхових компаній (52%) та колекторських компаній (44%).
"Серед проблемних питань у роботі банків і небанківських фінансових установ залишаються шахрайські дії з використанням електронних платіжних засобів та їх реквізитів. Найбільшими проблемними питаннями щодо роботи страхових компаній є невиплата страхового відшкодування та незгода з розміром страхового відшкодування", – підсумували у повідомленні.
Від початку повномасштабної війни в Україні для шахраїв відкрилося нове "вікно можливостей", через яке можна "непогано поживитися". Якщо в мирний час шахрайство – злочин кримінальної площини, то під час війни – це більше скидається на мародерство.
За посиланням – найпопулярніші шахрайські схеми, які злочинці почали активно використовувати у воєнний час. Також рекомендації як не стати їх жертвою.
Коментарі