Курс гривні штучно утримувався для досягнення запланованих показників державного бюджету.
Таку думку висловив науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України Всеволод Степанюк у ефірі Першого ділового каналу.
"Реальна влада в Україні належить не парламенту, а президенту. Тому, звісно, фактор стримування курсу гривні не був викликаний особливостями парламентських виборів. Скоріше він був викликаний необхідністю виконувати бюджет у прийнятих параметрах. Якщо була би значна девальвація, то це значно ускладнило би виконання бюджету в гривневій частині", - сказав Степанюк.
За його словами, утримування курсу гривні не відповідає реаліям української економіки.
"Якщо є негативний платіжний або торговельний баланс, то це означає, що курс валюти не відповідає реаліям. Для збалансування не обов'язкова девальвація гривні. Наприклад, була непогана пропозиція з боку уряду ввести податок на купівлю валюти одночасно з продажем валютної виручки. Це автоматично зменшить кількість охочих її купити", - зазначив Степанюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України збільшився на 60%
Нагадаємо, раніше народний депутат від фракції Партія регіонів, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань бюджету Владислав Лук'янов повідомив, що за 10 місяців 2012 року Україна зібрала до держбюджету 273,9 млрд грн, що на 21,5 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Зазначимо, за деякий час після парламентських виборів курс гривні почав знижуватися.
Національний банк України (НБУ), який раніше запевняв у стабільності курсу гривні, заявив про можливість зробити його гнучкішим.
Це, до речі, рекомендує зробити і Міжнародний валютний фонд (МВФ).
Коментарі
1