На Вінниччині вирощують найбільшу кількість зернових, цукрових буряків, плодів та ягід. Область дає близько 6 млрд грн валової продукції щороку, але фермерські господарства постійно зазнають збитків.
Про це заявила заступник начальника управління агропромислового розвитку Вінницької ОДА Валентина Кирилюк на засіданні місцевого прес-клубу.
"Цього року загинуло 6 тисяч гектарів озимих культур. Втрати господарств вираховуються мільйонами, це не беручи до уваги окремих селянських угідь, які не обліковуються. За статистикою страхових компаній, Вінницька область перебуває на дев'ятому місці за територією, але такий великий аграрний регіон має низькі показники в плані страхування", - сказала вона.
У 2005-08 роках в Україні працювала програма страхової допомоги. Держава повертала фермерам до 50% коштів, витрачених на страхування. Наразі фермери можуть орієнтуватись лише на страхові компанії та власні кошти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Хай ліпше згниє, а за безцінь не віддам": Ціни на овочі обвалилися
"Фермери дивляться на ціну, а не на страхову компанію. А низькі ціни - показник сумнівної, роботи страхових груп", - пояснив експерт компанії "Розвиток агрострахування в Україні" Роман Шинкаренко.
"З 22 мільйонів сільськогосподарських площ застрахованими є менш, ніж 5% територій. У Західній Європі та Канаді показник сягає 80. Більшість аграріїв йдуть на контакт та погоджуються з необхідністю страхування врожаїв, але в багатьох господарствах нам кажуть: чого ви сюди приїхали?" - додав він.
Страхові агенти просять фермерів подавати заявки на страхування не пізніше 15 листопада.
"Погода в другій половині місяця не дає змоги реально оцінити ситуацію - часто випадає сніг, іноді рослини приходиться викопувати з-під снігу, а це вже не дає змоги реально оцінити ситуацію", - розповів фермер Роман Шинкаренко.
В Україні існує 13 страхових компаній. Сума виплат становить від 50 до 300 грн за центнер сільгосппродукції.
Експерти стверджують, що сьогодні для страхування та відшкодування завданих природою збитків потрібен мінімум документів. В той же час для оформлення банківських кредитів під заставу потрібно більше паперів та ризикованіші умови.
























Коментарі