вівторок, 28 квітня 2020 10:03

У Нацбанку пояснили, як тепер переказуватимемо кошти

У Нацбанку пояснили, як тепер переказуватимемо кошти
Грошові перекази між громадянами з використанням банківських карт відбуватимуться у звичайному режимі. Фото: facebook.com

Новий закон про протидію відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, набуває чинності 28 квітня і змінює систему ідентифікації клієнтів банків та небанківських фінансових установ. Згідно з роз'ясненнями НБУ, закон не стосуватиметься більшості платежів.

Грошові перекази між громадянами з використанням банківських карт відбуватимуться у звичайному режимі. Усі клієнти банків вже були у відділенні банку, заповнювали анкети й надавали ксерокопії своїх документів, тому їх ідентифікацію проведено.

Безготівкові платежі не матимуть обмежень, і дрібнити їх на 5 тисяч гривень не потрібно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс долара не втримався: скільки коштує 28 квітня

Переказ готівки на іншу картку на суму понад 5 тис. грн можна зробити в касі банку та надати паспорт. Це можна зробити й у терміналі самообслуговування, якщо такий термінал має можливості для ідентифікації клієнта. До кінця року платіжні термінали буде обладнано спеціальними зчитувачами карт.

Але ці правила не стосуються оплати комунальних послуг, сплати податків та інших обов'язкових державних платежів, оплати товарів або послуг, поповнення кредитних карт до 30 тис. грн. У цьому випадку ідентифікація не буде потрібна.

У разі ідентифікації клієнта банки вимагати підтвердження походження коштів не будуть.

Оплата комуналки, сплата податків, штрафів, інших обов'язкових платежів (незалежно від суми) належать до низькоризикових операцій і жодних додаткових перевірок не вимагають. Ці платежі відбуватимуться у звичайному режимі.

Оплата товарів і послуг також проходитиме у звичайному режимі, і додаткова ідентифікація не потрібна.

Закон не регулює телекомунікаційних послуг і відносин між операторами мобільного зв'язку та їхніми абонентами. Оператори мобільного зв'язку зможуть, як і раніше, надавати послуги мобільного зв'язку своїм користувачам, зокрема неідентифікованим абонентам.

Законом упроваджується ризик-орієнтований підхід у роботі з клієнтами. Високоризикових клієнтів перевірятимуть ретельніше. Наприклад, ідеться про політиків чи бізнесменів. Тобто тих, хто може проводити операції на великі суми.

Також закон збільшує граничний поріг операцій обов'язкового фінмоніторингу. Раніше банки в обов'язковому порядку повідомляли Держфінмоніторинг про всі операції від 150 тис. грн, а серед підстав для цього були 17 ознак. Закон збільшує граничний поріг суми до 400 тис. грн і зменшує список ознак операцій. Тепер їх усього чотири. Звітувати потрібно про такі операції: готівкові операції; переказ коштів за кордон; операції політиків; операції клієнтів із держав, які працюють у сірій зоні.

З лютого 2020-го поліції, податковій, прокуратурі, Службі безпеки, Антикорупційному бюро та Державному бюро розслідувань спростили доступ до банківської таємниці. Це передбачають зміни до Закону "Про банки і банківську діяльність". Більше не потрібне рішення суду, щоб отримати інформацію про рахунки підприємців і фізичних осіб. Достатньо направити письмовий запит у банк. Банкіри не зобов'язані попереджати власників рахунків, що їхніми грошима цікавилися.

Зараз ви читаєте новину «У Нацбанку пояснили, як тепер переказуватимемо кошти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути