Економіка України почала відновлюватися після коронакризи. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що за перші чотири місяці цього року уряд фіксує позитивні тренди, що свідчать про відновлення економіки.
Як зауважив Шмигаль у Facebook, зростання промисловості у квітні, через ефект низької бази, прискорилося до 13% (проти квітня 2020 року). Водночас за перші чотири місяці цього року промисловість зросла на 1,5% (проти чотирьох місяців 2020-го). Найшвидше зростання спостерігається в хімічній промисловості, а також у виробництві меблів. Машинобудування за чотири місяці зросло на 6,5%.
Також він заявив про покращення споживчих настроїв населення. За перші чотири місяці цього року роздрібна торгівля зросла на 14% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
"Зростання споживання корелюється і з фактором зростання середніх зарплат в країні. Так, середня номінальна зарплата українців за квітень 2021 року була на 30% більшою за ту, яку вони отримали за квітень 2020 року. Якщо враховувати зростання цін (інфляцію), то зарплати за рік зросли на 20%.
Крім того, експорт української продукції за перші чотири місяці цього року зріс на майже 20%. В першому кварталі 2021 року основні ринки для наших товарів — це КНР (14,2% від всього експорту), Польща (7,6%), Туреччина (6,4%). За останній час відкрито вісім нових ринків, зокрема в країни Африки та Південної Америки. Відбувається постійна підтримка експортерів через нові державні продукти та формати", - йдеться в дописі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент просить Кабмін внести зміни до антикорупційного закону
Шмигаль додав, що фінансові результати українських підприємств в І кварталі 2021 року одні з найкращих за останні п'ять років. Фінансовий результат великих та середніх підприємств до оподаткування склав 166 млрд грн прибутку в порівнянні з 4,9 млрд грн збитку за аналогічний період минулого року. Частка збиткових підприємств скоротилася до 27,8% від загального числа наявних великих і середніх компаній (це найнижчий показник в І кварталі за останні п'ять років).
Станом на 15 травня на виплати для підприємців і найманих працівників, діяльність яких була припинена через посилення карантинних обмежень, пішов один мільярд гривень. Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, програмою пільгових кредитів "5−7−9" скористалися понад 15 тисяч бізнесів, а загальний об'єм виданих позик склав понад 40 мільярдів гривень.
Коментарі