До кінця основних економічних реформ Україні радять зупинити стрімке зростання мінімальної платні.
Про це заявила представниця Світового банку в Україні Анастасія Головач в інтерв'ю DT.UA.
"Будь-які підвищення заробітних плат і надбавок у державному секторі наразі теж небажані, бо матимуть негативні наслідки для економічного зростання. Тобто чистий економічний ефект від них буде негативним. Обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як решта економічних агентів постраждають", - сказала економіст.
Головач нагадала, що 2017-го платню фактично подвоїли, а 2018-го - збільшили ще на 30%. Крім того, вчителі й лікарі отримали додаткові секторальні надбавки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим дешевий долар загрожує Україні
"Так, заробітна плата у держсекторі як відсоток від ВВП зросла із 9,6% 2016-го до 11% - 2018-го. Це з урахуванням зарплат у секторі вищої освіти", - стверджує представник Світового банку.
Таке зростання зарплати можна розглядати як один із чинників зростання інфляційого тиску.
"Якщо порівнювати із зіставними європейськими країнами, то і 9,6% - це багато, а 11% - це дуже багато. З одного боку, ці гроші могли б укласти в інфраструктуру, а з іншого - вони формують попит у тих секторах, які не можуть забезпечити нам сталого економічного зростання і частково є чинниками тиску на інфляцію", - наголосила Головач.
Щоб прискорити економічне зростання в Україні на 5-6% у рік, треба запроваджувати реформи.
"У 2000-х у польську економіку теж складно було залучити інвесторів. Однак кілька чітких кроків допомогли змінити це. Йдеться про будівництво інфраструктури доріг і портів. Також встановлення правового поля, де контракт - це контракт", - наголосив Девід Ліптон.
Коментарі