Четвер, 25 жовтня 2012 09:22

Україна зважиться на девальвацію гривні - Goldman Sachs

Україна зважиться на девальвацію гривні - Goldman Sachs
У Goldman Sachs зауважили значне погіршення співвідношення імпортних та експортних цін. Фото: stocksonwallstreet.net

Уряд України все ж таки зважиться на девальвацію гривні та звернеться за допомогою до Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це йдеться у аналітичному огляді інвестбанку Goldman Sachs.

В огляді експерти інвестбанку зазначили, що відновили покриття економіки України, а також звернули увагу на зростання ризику девальвації нацвалюти.

У Goldman Sachs зауважили значне погіршення співвідношення імпортних та експортних цін, яке в умовах штучно підтримуваного курсу нацвалюти породжує дефіцит поточного рахунку балансу України.

На думку експертів банку, враховуючи складність доступу до зовнішнього фінансування, цей дефіцит, швидше за все, покриватиметься за рахунок резервів Національного банку України (НБУ).

Крім цього, у документі зазначено, що високі короткострокові процентні ставки на тлі невизначеності щодо подальшої зміни курсу нацвалюти, сприяють уповільненню економічної активності в країні.

Експерти Goldman Sachs таким чином прогнозують, що уряд України у кінцевому рахунку все ж таки зважиться на девальвацію гривні, а також звернеться за допомогою до МВФ.

Експерти иакож зауважили складність прогнозування рівня падіння національної валюти.

Водночас вони вважають, що оптимальною для закриття дефіциту поточного рахунку та ослаблення тиску на платіжний баланс була б девальвація гривні на 30%.

нагадаємо, нещодавно головний економіст HSBC по Росії, Україні і Казахстану Олександр Морозов також заявив, що Україні не вдасться уникнути девальвації гривні.

Міжнародні резерви України впали на 2,5 % минулого місяця, а Нацбанк витратив $1,8 млрд на підтримку курсу гривні.

Як відомо, через валютну паніку українці у вересні скупили майже $2 млрд.

Зараз ви читаєте новину «Україна зважиться на девальвацію гривні - Goldman Sachs». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 547
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути