Розроблено проект змін до закону "Про захист національного виробника від субсидованого імпорту". Згідно з пояснювальною запискою, нинішнє законодавство не дозволяє на практиці використовувати дозволені СОТ заходи антісубсидального захисту.
Як пише "Комерсант-Україна" в матеріалі "Уряд знає міри", для вирішення цієї проблеми пропонується скасувати принцип "легітимних" субсидій, оскільки з 2000 року СОТ визнає, що будь-який вид субсидій дає підстави для застосування компенсаторних санкцій. Крім того, чинний закон не містить положень щодо введення компенсаторних заходів.
У законопроекті визначається, що підставою для застосування санкцій можуть бути такі види субсидій: надання компанії держорганом іншої держави кредитів за пільговою ставкою (нижче, ніж ставка, за якою компанія могла б залучити кошти на ринку); продаж держорганом товарів чи послуг за заниженою ціною, або ж навпаки - закупівля держорганом у компанії товарів чи послуг за завищеною ціною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Африка два роки поспіль залишається головним покупцем української зброї
Але джерело видання, близьке до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, каже, що потреба в удосконаленні законодавства виникла в першу чергу в зв'язку зі швидким вступом до СОТ Росії, відомої своєю державною підтримкою виробників.
"Після цього ми не зможемо застосовувати антидискримінаційні розслідування, а значить, зростає необхідність в антісубсидальних заходах як у важелі впливу на Росію", - заявив він.
Нагадаємо, офіційно членом торговельної організації Росія стане 22 серпня.
Коментарі