вівторок, 05 листопада 2019 18:01

Україна імпортувала рекордний обсяг електроенергії з Росії і Білорусі - Прокіп

У ніч на 5 листопада відбулися рекордні поставки електроенергії в об'єднану енергосистему України з Білорусі та Росії, які склали 1,216 МВт.

Про це повідомив експерт Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп на своїй сторінці в Facebook.

"Крім того, що цієї ночі вперше обмежили включення потужностей ВДЕ, у нас походу ще й по імпорту рекорд був", - написав Прокіп і привів графік сальдо перетоків між енергосистемою України та енергосистемами суміжних країн.

  У ніч на 5 листопада відбулися рекордні поставки електроенергії з Білорусі та Росії
У ніч на 5 листопада відбулися рекордні поставки електроенергії з Білорусі та Росії

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", який дозволив закуповувати українським споживачам імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Але з 1 жовтня почалася поставка електроенергії з Росії в режимі імпорту. За даними джерела на ринку, імпорт здійснюється компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським. За першу половину жовтня імпорт електроенергії з Росії виріс майже в два рази - з 2,4 млн кВт-год до 4,5 млн кВт-год на добу. На початку листопада він збільшився в порівнянні з середньодобовим показником за жовтень в 3 рази - до 12 млн кВт-год/добу.

Зараз ви читаєте новину «Україна імпортувала рекордний обсяг електроенергії з Росії і Білорусі - Прокіп». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути