Київ і Брюссель підтверджують свою відданість принципам СОТ і підкреслюють необхідність утриматися від впровадження протекціоністських заходів, які суперечать духу поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі.
Таку позицію лідери ЄС та України позначили у спільній заяві, прийнятій за підсумками саміту Україна-ЄС, який пройшов сьогодні у Брюсселі. Українську сторону представляв президент Віктор Янукович, європейську - президент Ради ЄС Херман ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.
Зокрема, в заяві йдеться: "Лідери погодилися з важливістю прогресу реформ, необхідних для підготовки до створення поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) відповідно до Порядку денного асоціації та необхідності утримуватися від будь-яких заходів, які суперечать духу ПВЗВТ".
Вони також в черговий раз підтвердили свою відданість принципам, втіленим у ПВЗВТ, заснованої на правилах двосторонньої лібералізації, зокрема, шляхом утримання від впровадження протекціоністських заходів. "Вони підтвердили вірність принципам СОТ і готовність продовжувати докладати спільні зусилля для зміцнення багатосторонньої торговельної системи", - підкреслюється в заяві.
Лідери також підкреслили пріоритетність, яка надається покращенню ділового та інвестиційного клімату. У цьому контексті вони привітали досягнуту між Україною та ЄС домовленість про початок неформального діалогу з питань бінес-клімату, який переслідує мету визначення першочергових заходів у контексті покращення бізнес-клімату.
Коментарі
1Для них головним було випередити Росiю.Чисто по-хохяцькi" Похорую,але не подарую",тобто, хоч i втрачу, зате насолю сусiду.А потiм чухають потилицю.Прибалти зп вимогою ЕС закрили Iгналiнську АЕС, а тепер чухають потилицю, бо треба куплять електроенерггiю в сусiдiв, а будувати нову АЕС -нема бабла, ЕС не дае.