Кабмін прийняв пакет нормативних актів для старту нової моделі фінансування за медреформою.
"Встановили офіційно зафіксовані тарифи. Так, базовий становитиме 370 гривень на людину на рік. Він коригуватиметься відповідно до віку пацієнта", - повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, пише "Українська правда".
Загалом буде 5 коефіцієнтів. Базова ставка на пацієнта від 18 до 39 років складатиме 370 грн. Висока ставка на немовлят та дітей до 5 років – 1480 грн.
Базова ставка на дитину 6-18 років вираховуватиметься за коефіцієнтом 2,3. Складатиме 814 грн. На людину від 40 до 64 років виплачуватимуть 444 грн на рік. Для людей старше 65 років тариф буде множитись на 2 і становитиме 740 грн.
Тарифи різняться, адже деякі категорії пацієнтів потребують більшої уваги та часу лікаря.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці почали частіше купувати ліки
"Педіатр веде максимум 900 дітей. А як правило – 500-600. Ми маємо дати можливість збереження педіатричних практик. Мотивувати лікаря займатися дітьми", – каже заступник міністра.
На нову модель фінансування медзаклади переходитимуть у дві хвилі. Перший раз у липні, другий — у жовтні.
"Уже понад 1,6 мільйона українців обрали сімейних лікарів, педіатрів чи терапевтів. До електронної системи записалися понад 18 тисяч лікарів і більше тисячі закладів", - повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун.
У червні 2018-го Нацслужба здоров'я, яка розпоряджатиметься коштами на медицину в країні, почне укладати договори з медзакладами первинної допомоги. Кабмін вже затвердив типову форму договору про медобслуговування населення за програмою медичних гарантій.
Коментарі