Викуповування державних облігацій для фінансування дефіциту бюджету планується на 30 млрд грн щомісяця. До кінця року ця сума становитиме 180 млрд грн.
Національний банк у базовому сценарії очікує, що 2023 року "потреба в емісії збережеться, але вона буде набагато нижчою, ніж цьогоріч, приблизно вдвічі". Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук під час дискусії, організованої Київською школою економіки, передає "РБК-Україна".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як новий курс гривні вплине на звичайних українців: пояснення НБУ
"Але з урахуванням тих припущень, які ми закладаємо від міжнародного фінансування, зокрема від МВФ і від інших партнерів, вони доволі консервативні. Але за таких консервативних припущень необхідність в емісії ще збережеться", – сказав він.
На готівковому ринку курс долара стабілізується впродовж двох-трьох днів. На тлі підвищення Нацбанком офіційного курсу на 25% ринок почав шукати нову рівновагу, заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. Водночас він переконаний, що НБУ має багато можливостей захищати новий курс.
За п'ять місяців повномасштабної війни з Росією реальний ринковий курс долара став на 30% вищим за офіційний. Через таку різницю почала страждати українська економіка: практично припинили продавати валюту підприємства-експортери. Національний банк за п'ять місяців війни шляхом інтервенцій на міжбанківському валютному ринку продав майже $12 млрд і €1,8 млрд. Звісно, у той час, як в обмінниках долар коштував 37-38 грн, НБУ розпродував свої золотовалютні резерви за курсом 29,25. Попри те, що інтервенції нібито здійснювалися для сплати так званого критичного імпорту, на практиці валюту часто купували зовсім для інших потреб.
Коментарі