Учасники саміту Євросоюзу схвалили виділення Україні пакету фінансової допомоги в 11 мільярдів євро, запропонованого Єврокомісією. Про це увечері в четвер, 6 березня, повідомив у своєму мікроблозі на Twitter голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Запропонований пакет допомоги, підкреслив Баррозу, підтримали всі глави держав і урядів, що беруть участь в саміті.
Раніше голова Єврокомісії повідомляв, що фінансову допомогу Україні в розмірі 11 мільярдів євро планується надати протягом двох років. За словами Баррозу, передбачається, що кошти для України будуть виділені з бюджету ЄС, так і інших європейських фінансових інститутів.
Також голова Єврокомісії заявив, що виділення коштів, у тому числі, залежатиме і від підписання Україною угоди з МВФ. В рамках такої угоди, як передбачається, МВФ розробить для України антикризову програму реформ, яку Київ зобов'яжеться виконувати.
Раніше в українському Мінфіні оцінювали обсяг допомоги, необхідний країні в найближчі два роки, в 35 мільярдів доларів. У ЄС, зокрема, були готові виділити українській стороні 20 мільярдів євро після формування нового уряду. США збиралися надати мільярд доларів.
В листопаді 2013 року, незабаром після того, як президент України Віктор Янукович оголосив про припинення підписання угоди про асоціацію з ЄС, було оголошено, що Росія готова надати українській стороні кредит у розмірі 15 мільярдів доларів. РФ встигла перерахувати перший транш кредиту, однак після того, як наприкінці лютого на Україні фактично відбулася зміна влади (Верховна Рада перейшла під контроль опозиції, а Віктор Янукович був відсторонений від посади президента), Росія оголосила про призупинення фінансової допомоги.
На саміті Євросоюзу, що проходить в Брюсселі, було оголошено, що угоду про асоціацію ЄС і Київ підпишуть до проведення дострокових виборів президента України, призначених на 25 травня. Точна дата підписання цієї угоди поки не встановлена.