Зловмисники все частіше крадуть дані платіжних карт. У минулому році від банківських афер постраждали 77,6 тис. осіб.
Активізувалися випадки шахрайства з використанням інтерактивних голосових відповідей, пише obozrevatel.com.
Програма записує телефонні розмови і передає їх злочинцям. Повного номера картки та CVV (три останні цифри на зворотному боці) досить, щоб перевести гроші, заплатити за покупку в мережі або поповнити мобільний номер.
Кодове слово і останню операцію по карті можуть запитати лише в тому випадку, якщо ви самі подзвонили в банк. В жодному разі не можна називати ПІН-код, логін/пароль в інтернет-банкінг, CVV/CVV-2, повний номер карти.
Дані можуть підглянути на касі супермаркету, в кафе або ресторані, в магазині. Злодії можуть непомітно сфотографувати обидві сторони карти. Тому її треба тримати так, щоб номер не було видно. Якщо ви набираєте ПІН-код на терміналі, циферблат варто прикривати рукою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки масово блокують платіжні картки
За статистикою 80% випадків шахрайства з банківськими картами відбулися через неуважність або довірливість самих власників.Сучасні технології дозволяють красти інформацію з карти за допомогою спеціальних накладних пристроїв на банкомати.
В середньому на кожній незаконної операції шахраї отримували в минулому році 2,1 тис. грн.
В Одесі банківського співробітника звинувачують у привласненні пенсії дев'яти клієнтів установи. Переводив на свій рахунок гроші з чужих банківських карт. Під час обшуку житла виявили та вилучили комп'ютерну техніку, банківські картки, а також записи з даними банківських карт потерпілих.
Коментарі