Російська Федерація звинуватила Європейський союз у субсидуванні власної рибодобування і готується подати відповідне звернення до органів Світової організації торгівлі (СОТ).
Приводом для такої заяви стало непідписання угоди про допуск рибопромислових компаній РФ для роботи у виключній економічній зоні Мавританії, пише "Комерсант-Україна" в матеріалі "Рибний день".
"Мавританська сторона - в принципі, досить обгрунтовано - запропонувала нам ті ж умови, на яких в її водах працюють європейські судна. Однак ці умови не можна назвати рівними", - пояснив заступник глави Росриболовства Василь Соколов.
Відповідно до цієї угоди, Євросоюз щорічно платить Мавританії близько 67 млн євро за можливість вилову його компаніями 300 тис. тонн риби в її виключній економічній зоні. Таким чином, ставка роялті становить 380 євро за кожну тонну виловленої риби, у той час як вартість уловів в мавританських водах на світовому ринку не перевищує 534,8 євро за тонну.
За розрахунками Росриболовства, такі цифри свідчать, що ЄС дотує своїх рибодобувачів майже на 60%. "Нашим же рибалкам було запропоновано платити повну ставку роялті, так як, згідно з угодою між Мавританією та ЄС, вона не може запропонувати іншим партнерам кращі умови", - констатував Соколов.
"Ми бачимо як мінімум два порушення - прямі дотації і явне обмеження інтересів російських рибалок. Ми маємо намір звернутися до уряду з проханням дати доручення мінекономіки підготувати обгрунтування і вийти з цим питанням на майданчик СОТ", - повідомив голова громадської ради при Росриболовства Олександр Савельєв.
У російському мінекономрозвитку заявили, що що не аналізували, чи суперечить нормам СОТ така підтримка Євросоюзом своїх рибодобитчіков. "За наявності ознак порушення наступним кроком стане проведення консультацій сторонами конфлікту для його врегулювання, а також робота у відповідних комітетах СОТ", - розповіла заступник голови департаменту торговельних переговорів російського мінекономрозвитку Катерина Майорова.
За її словами, якщо під час консультацій взаємоприйнятне рішення не буде вироблено і при цьому РФ переконається в наявності порушень правил СОТ, то наступним кроком стане звернення до спеціальний орган з вирішення спорів, що діє при цій організації. "Остаточне рішення буде за урядом", - говорить чиновник.
У разі прийняття такого рішення це буде перший випадок використання Росією механізму СОТ для захисту своїх інтересів на світовому ринку.
Коментарі
1