Населення раніше не відчувало підвищення соціальних стандартів через те, що бізнес піднімав ціни на свою продукцію замість розширення пропозиції.
Про це розповів директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Євген Олейніков у ефірі Українського радіо.
За його словами, через це зростала інфляція, яка нівелювала ріст соцстандартів.
"Можемо взяти досвід 2004-2007 років ... У ці чотири роки країна була достатньо закрита для імпорту, досить багато захисних бар'єрів на шляху імпорту. Наприклад, уряд збільшував соціальні стандарти. Коштів населення ставало більше. Але, на жаль, наш бізнес ще не має досвіду саморегулювання, який є у західного бізнесу ... Як працює західний бізнес, коли у населення збільшується кількість коштів? Він збільшує пропозицію. Що робив наш бізнес? "Ага, у населення більше коштів. Я виробляв два автомобілі і пропонував їх по ціні 50 тисяч гривень. Зараз я їх буду пропонувати по ціні 60". Що виникає? Інфляція", - сказав Олейніков.
За його словами, ситуація дещо поліпшилась після вступу України до Світової організації торгівлі (СОТ).
"Коли відбулося відкриття кордонів при вступі у СОТ, то це нам дещо допомогло. Якщо пропозицію не заміщує вітчизняний товар, то її заміщує імпорт. Минулого року було зростання доходів, це всі визнають. Було підвищення соціальних стандартів. Але завдяки тому, що є регулювання пропозиції як за рахунок власного виробництва, так і за рахунок імпорту, не зростає інфляція. Вона компенсується збільшенням пропозиції товарів", - зазначив Олейніков.
Коментарі
5