Національний банк України розглядає можливість надання російському рублю особливого статусу, щоб дозволити банкам інвестувати в рубль на тих же умовах, що і в долари та євро. Про це вчора повідомила директор Генерального департаменту кредитно-грошової політики Нацбанку Олена Щербакова.
"У сегменті нашого ринку російський рубль отримає відсотків 10. Це валюта нашого основного торгового партнера, - сказала Щербакова. - Ті дії, які представлені ринку, - це якісна зміна структури валютного ринку. Тому до питання російського рубля ми будемо повертатися".
"Рубль дуже прив'язаний до російських енергоносіїв, - розповів Віталій Кравчук, старший дослідник Інституту економічних досліджень. - Дорожчає нафта, дорожчає рубль. Однак Росія не є розвиненою державою, через це її економіка слабка. Це не дасть нічого для України. Зараз відносно долара рубль обігнав гривню. А гривня прив'язана до долара. Це означає, що при переході на розрахунки з Росією на її валюту, Україна має доплачувати своїми грошима різницю між курсом гривні і рубля. Російська сторона це розуміє, тому вона піде на поступки у питанні ціни на газ. Однак не відомо наскільки довго триватимуть їхні поступки".
Голова Комітету економістів України Андрій Новак також вважає надання рублю особливого статусу недоцільним.
"Думаю, це робити не варто. Рубль прив'язаний лише до одного сектора російської економіки — експорту енергоносіїв. Тобто це досить нестабільна валюта. Наприклад, китайський юань можна вважати стабільним, бо Китай присутній в усіх сферах економіки, у цій країні потужне виробництво. Україна від цього нічого не отримає, Росія — також. Просто наша сусідка цим хоче задовольнити своє самолюбство. У Росії не вийшло створити із пострадянського простору однієї держави, з Митним Союзом теж не все виходить. Тепер вона хоче нав'язати свою валюту, аби надати їй статусу міжнародної", - зауважив експерт.
Коментарі
13