Експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що рекордно високі ціни на харчі збережуться в світі ще щонайменше на два роки.
На їхню думку, вартість продовольчих товарів не знизиться доти, поки фермери і сільськогосподарські компанії не збільшать обсяги виробництва. Для цього, кажуть експерти, знадобиться кілька років.
Радник науково-дослідного відділу МВФ Томас Хелблінг і економіст Шон Роуч відзначили, що в країнах, які розвиваються, істотно збільшився попит на м'ясо і молочні продукти. Це спровокувало зростання цін на продукти. Фермери змушені збільшувати витрати на утримання худоби, докуповувати більше землі для вирощування корму, щоб надати ринку необхідні обсяги м'яса і молока.
Збільшення витрат фермерів спричинило стрімке подорожчання продуктів харчування, стверджують економісти.
"У свою чергу стрімке зростання цін на нафту може ще більше погіршити і без того небезпечну ситуацію на продовольчих ринках", - додав директор відділу торгівлі та ринків Всесвітньої продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Давид Халлам.
На думку експертів, подолати ситуацію, що склалася, буде можливо як мінімум за два роки.
"З часом можна очікувати зростання пропозиції, спричинене підвищенням цін, як це було в попередні десятиліття, а також ослаблення тиску на продовольчих ринках. Однак для цього буде потрібно кілька років", - підкреслив Хелбінг.
Нагадаємо, ціни на продовольчі товари в лютому збільшилися на 2,2%. Це найбільший приріст з 1990 року.
Коментарі
2