Ексклюзиви
середа, 01 квітня 2020 10:30

Про долар заговорили понад 240 років тому: що символізує знаменитий знак $

242 роки тому з'явився знак долара – $. Його 1 квітня 1778 року вигадав бізнесмен із Нью-Орлеана Олівер Поллок.

Автор: pixabay.com
  Знак долара на офіційному рівні у державних документах почали використовувати 1785-го.
Знак долара на офіційному рівні у державних документах почали використовувати 1785-го.

Існує кілька версій, що саме символізує сучасний знак долара. Припускають, що за його зразок узяли знак іспанської песети. Дві вертикальні риски поверх букви S – символічне зображення геркулесових стовпів, на які спирається державний герб Іспанії. Дві колони, оповиті стрічкою, позначають край землі.

1778-го ще молода держава США боролася за незалежність від метрополії. Тоді Поллок купував у іспанців зброю і постачав її американським повстанцям. Інформацію про витрати заносив у бухгалтерські книги із значком $. Це сприяло тому, що знак долара почали застосовувати на офіційному рівні в державних документах. Щоправда, сталося це тільки 1785 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли долар подешевшає: думка економіста

Також є версія, що літера S – це закінчення множини у словах "долар" або "песо". Наприклад, dolares, pesos. Існує думка, що знак долара утворився від комбінації перших літер United States. Спочатку U і S накладалися одна на одну, але поступово нижня частина букви U зникла. Далі американці вирішили перекреслювати S однією вертикальною рискою замість двох.

Автор: pixabay.com
  З 23 грудня 1913-го долар став світовою резервною валютою.
З 23 грудня 1913-го долар став світовою резервною валютою.

Сьогодні символом $ позначають валюти близько 30 країн - песо, ескудо, реал. Однак під цим знаком і словом долар традиційно говоримо про американську грошову одиницю. Для інших уточнюємо, наприклад канадський чи австралійський долар. Із 23 грудня 1913-го долар став світовою резервною валютою.

В Україні курс гривні традиційно рахують щодо курсу долара США. Далі встановлюють курси для усіх інших іноземних валют. У лютому 2015-го НБУ відмовився від політики фіксованого курсу, а перейшов до формування плаваючого курсу гривні, який визначається ринком. На 31 березня 2020-го офіційний курс валют становить 28,06 грн/дол.

Зараз ви читаєте новину «Про долар заговорили понад 240 років тому: що символізує знаменитий знак $». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути