В Україні з 1 травня 2018 року збереглося право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а на осіб, які фактично проживають у помешканні.
Таким чином, доходи тих, хто прописаний у помешканні, але не проживають там, не враховуватимуть під час розрахунку розміру субсидії. Адже у будинку можуть бути прописані повнолітні діти, які не проживають з батьками, пише teplo.gov.ua.
Тому при оформленні субсидії мешканець квартири у декларації має вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з ним.
Крім того, якщо у помешканні прописана повнолітня одружена дочка, то в декларації потрібно відобразити і її сім'ю. Навіть, коли вони прописані за іншою адресою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали нові декларації і заяви для оформлення субсидії
Разом із декларацією необхідно подати заяву з проханням розглянути питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі. Також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідних осіб за цією адресою.
На підставі заяви управління соцзахисту направить у помешкання заявника державного соціального інспектора. Він складе акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі комісія вирішить розмір субсидії для сім'ї.
Не зареєстровані у центрі зайнятості безробітні, які хочуть отримувати соцдопомогу, мають чесно декларувати отримані за кордоном доходи. Також сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Інакше органи соцзахисту автоматично нараховуватимуть їм дохід 3 прожиткових мінімуми. Це - 5286 грн.
Коментарі