Начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб вважає, що за останні три роки в Україні не було зроблено нічого, щоб уникнути зовнішніх економічних шоків, і у випадку дійсно серйозної глобальної кризи в України надзвичайно мало шансів уникнути такої ж долі, як три роки тому.
"Економіка, як і раніше, надзвичайно залежна від кон'юнктури світових цін на сталь, продуктивність та енергоефективність залишаються на низькому рівні, а катастрофічна фінансова ситуація в НАК "Нафтогаз України" і затягування зі здійсненням пенсійної реформи негативно впливають на фінансову стабільність", — зазначив експерт.
"Не викликає надмірного оптимізму і ситуація в банківській системі. Попри поступове відновлення кредитування й поліпшення фінансових результатів, баланси банків, як і раніше, обтяжені проблемними кредитами (їхня частка в кредитному портфелі, за деякими оцінками, сягає 30—40%). Крім того, частка валютних кредитів залишається високою, отже, у разі девальвації гривні банки можуть стикнутися з новим валом неплатежів", — упевнений Сологуб.
"Перше питання на порядку денному — це якомога швидше відновлення програми співробітництва з МВФ, потрібне для забезпечення якоїсь подушки безпеки для фінансової системи та всієї економіки країни. Також треба, нарешті, розпочати розв'язувати фундаментальні проблеми української економіки, згадані вище. Адже навіть якщо світовій економіці вдасться уникнути колапсу тут і тепер, повторення кризи 2008 року в Україні буде лише питанням часу", — підсумував Дмитро.
Коментарі
22