1 липня на обліку в Державній службі зайнятості перебувало майже 518 тис. безробітних. Серед них 58% - жінки, 42% - чоловіки.
Половина безробітних має вищу освіту. 33% - закінчили професійно-технічний навчальний заклад, а 17% - загальноосвітню школу. Молодь до 35 років становить третину безробітних. Інша третина - люди, яким від 35 до 44 років. Серед тих, кому понад 45 років, - 40% безробітних, повідомляють у Державному центрі зайнятості.
З усіх безробітних 4% мали інвалідність, 2% - колишні учасники АТО, 1% - внутрішньо переміщені особи, 8% - люди, яким до пенсії за віком залишилося 10 і менше років, 1% - випускники навчальних закладів. Ці люди потребують додаткового сприяння в працевлаштуванні.
До звільнення 17% безробітних працювали у сфері торгівлі, 14% - у переробній промисловості, 13% - у держуправлінні, обороні та соцстрахуванні, 9% - у сільському, лісовому та рибному господарстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шукаю роботу: як відповідати на найпоширеніші запитання на співбесіді
З початку карантину роботу знайшли 174 тис. українців, з них - 116 тис. безробітних. Найбільше людей пішли працювати у сільське господарство - 54% від усіх працевлаштованих, у переробну промисловість - 13% та 11% - у торгівлю.
Після послаблення карантинних обмежень поновлюється робота підприємств та організацій. Завдяки цьому в червні вдалося працевлаштувати 54 тисячі українців, що на третину більше, ніж у травні.
В Україні середня зарплата становить понад 10 тис. грн. У Києві роботодавці в середньому готові платити 15 тис. грн, свідчать дані Держстату.
Коментарі