пʼятниця, 02 жовтня 2020 15:04

Чому кредити не дешевшають - Нацбанк

Чому кредити не дешевшають - Нацбанк
Банки беруть на себе більші ризики, коли видають кредити на довгий термін. Тому ставки за ними вищі. Фото: pixabay.com

Цьогоріч Національний банк знизив облікову ставку до рекордно низького рівня - 6%. Через це банки почали знижувати відсотки за депозитами і кредитами. Водночас останні падають не так швидко, як сподівалися позичальники.

Так, на вартість кредитів, крім облікової ставки, впливає рівень ризиків за ними. Йдеться про ризик неповернення коштів. Тобто для кожної групи позичальників ставки будуть різними. Крім того, банки беруть на себе більші ризики, коли видають кредити на довгий термін. Тому ставки за ними вищі, передає пресслужба НБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли іпотека стане доступною для населення: пояснення Нацбанку

В Україні досі залишаються дорогими іпотечні кредити. Щоб ставки за ними падали активніше, потрібно врегулювати проблеми ринку нерухомості, підвищувати захист прав кредиторів та знижувати кредитні ризики.

Крім того, сприятливі макроекономічні умови та низька облікова ставка може вплинути на вартість кредитів через певний час, а не одразу. Тобто зниження облікової ставки до 6% ще не повністю відображене у ставках банків.

Верховна Рада продовжила дію мораторію на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Заборона діятиме до 21 квітня 2021 року.

Зараз ви читаєте новину «Чому кредити не дешевшають - Нацбанк». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути