![Печерський суд помирив Vanco та Україну](https://static.gazeta.ua/img/cache/preview/501/501107_w_300.jpg?v=0)
Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання компанії Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські о-ви) про визнання рішення стокгольмського арбітражу, який 28 грудня 2012 затвердив мирову угоду про розподіл продукції (УРП) по Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря між компанією і Україною.
"Визнати в Україні остаточне рішення (на узгоджених умовах сторін) Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція) від 28 грудня 2012 року в справі V (91/2008) між компанією Vanco Prykerchenska Ltd і державою Україна", - йдеться в судовій ухвалі Печерського райсуду від 6 червня.
Президент Vanco Prykerchenska Джим Баун у коментарі агентству висловив задоволеність прийняттям даного рішення. "Ми сподіваємося, що завершення всіх юридичних процедур незабаром дозволить розблокувати реалізацію проекту з дослідження запасів вуглеводнів на Прикерченській шельфі Чорного моря", - сказав він.
Нагадаємо, Vanco Prykerchenska Ltd. (Британські Віргінські о-ви) звернулася до Печерського районного суду Києва про визнання остаточного рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма (Швеція), який 28 грудня 2012 затвердив мирову угоду про розподіл продукції (УРП) по Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря між компанією і Україною .
Vanco International, 100%-на "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладення угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007-го Vanco Int. переуступила права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.
Уряд, що потім уряд Юлії Тимошенко у 2008 році вийшов з УРП, після чого Vanco звернулася до міжнародного арбітражу, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП. Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив мирову угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни до договору про розподіл вуглеводнів. Стокгольмський арбітражний суд наприкінці грудня 2012 затвердив мирову угоду між Україною та компанією Vanco Prykerchenska.
Загальна площа Прикерченської нафтогазоносної ділянки - 12,96 тис. кв. км. Глибина моря в її межах - від 70 до більш ніж 2 тис. м. Щільність ресурсів вуглеводнів (Д + С2 + С3), за попередніми українськими оцінками, становить 30 тис. тонн умовного палива на 1 кв. км, а їх загальний обсяг оцінюється в 10,8 млрд куб. м. Буріння на території ділянки не проводилося.
Частка України при розподілі вуглеводневої продукції, видобутої на Прикерченській нафтогазоносній ділянці в рамках угоди про розділ продукції (УРП) з Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські о-ви), складе близько 70%.
До останнього часу власниками Vanco Prykerchenska в рівних частках вважалися Vanco International, українська ДТЕК, Shadowlight Investments Ltd російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Ltd.
Однак 27 листопада 2012 ДТЕК підписав договір купівлі акцій Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські о-ви), що дозволить йому збільшити частку в цій компанії з поточних 25,5% до понад 50%. Vanco Ukraine володіє 100% акцій компанії Vanco Prykerchenska Ltd.
Ще раніше інвестиційно-фінансовий дім "Капітал '" (РФ), що належить власникам російської НК "ЛУКОЙЛ", через афілійовані компанії сконцентрував більше 50% Vanco International Ltd. Раніше 100% Vanco International володіла Vanco Energy Company (США).
Коментарі
1