Україна не відчуває гострої необхідності у черговому транші кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Таку думку висловив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шемряков у ефірі Першого ділового каналу.
"Україна отримала на сьогоднішній день два транші за угодою, укладеною в кінці липня минулого року. Сума їх склала близько 3,4 мільярда доларів. З них близько 2 мільярдів Україна могла використати на покриття дефіциту бюджету. Отримувачем наступного траншу буде фактично Національний банк, і це буде нашим валютним запасом. Нині ситуація з державними фінансами дозволяє виконувати внутрішні та зовнішні зобов'язання за рахунок власних ресурсів. Тому гострої необхідності отримати кошти сьогодні немає", - сказав він.
"З одного боку, проблема не лише у коштах, а у тому, що співпраця з МВФ є вагомим сигналом щодо зовнішньої оцінки ситуації в українській економіці. З іншого, важливо згадати, що з початку 2011 року фактично співпрацю України з МВФ призупинено, але це жодним чином не відбилося на міжнародних кредитних рейтингах", - додав експерт.
За його словами, Україні все ж потрібно добиватися співпраці з МВФ.
"До кінця цього року, і в 2012-2013 роках Україна має досить великі платіжні зобов'язання за кредитами, за державним боргом. Виплати будуть достатньо суттєвими, і це відіб'ється на стані державних фінансів, платіжному балансі, міжнародних резервах нацбанку. Щоб підтримати їх у стабільному стані, варто все ж таки добиватися співпраці з МВФ і отримувати транші", - підсумував економіст.
Коментарі
9