Населення України можна умовно розділити на три групи за рівнем доходів. І для кожної з них оптимальною є своя валютна структура заощаджень.
Про це сьогодні на прес-конференції розповів керуючий партнер інвестиційної кампанії "Capital Times" Ерік Найман.
Так, за його словами, бідним громадянам краще зберігати свої невеликі заощадження в гривні.
"Велика частина населення України має дуже маленькі доходи. Для них рятуватися втечею в іноземну валюту - не цілком правильно. Якщо ми кажемо про найнижчий соціальний прошарок, то найвигіднішою валютою є гривня. Багато банків дають 25% у гривні на 3-4 місяці. Якщо порівняти з можливим курсом, то це приблизно те ж саме, що через три місяці отримати при курсі 8,5 гривні за долар, а через рік 9,5 гривні за долар", - сказав Найман.
Середньому класу експерт порекомендував 50% заощаджень зберігати в національній валюті, а 50% - в іноземній.
"Якщо ми говоримо про середній клас, то тут рівень заощаджень до 100 тисяч доларів в еквіваленті. Тут починає включатися більш довгострокова модель поведінки: це і купівля автомобіля, і нерухомості. Можна підключати якусь валютну складову від 30 до 60%, а в середньому 50%", - зазначив Найман.
Як вважає економіст, заможним українцям краще за все зберігати заощадження переважно в інвалюті.
"Коли ми кажемо про верхівку соціальної піраміди, тут велика частина прив'язана вже до долара. Їхні витрати в українській гривні в загальній структурі витрат маленькі і велику частину депозитів вони зберігають у гривні", - підсумував Найман.
Коментарі
5