Запропонований рівень дефіциту державного бюджету на наступний рік є попередньо узгодженим.
Джерела його погашення зрозумілі, заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у ефірі національного інформаційного телемарафону, передає Gazeta.ua.
"Робота над бюджетом – це робота з партнерами, зокрема по залученню коштів, кредитів у 2023 році, так само як і в цьому році. Тож запропонований сьогодні дефіцит у бюджеті, він попередньо узгоджений, і ми розуміємо ті джерела, які будуть використовуватися для погашення дефіциту і для залучення відповідних фінансових ресурсів", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні підвищать мінімалку: коли й на скільки
Серед таких джерел є нова програма Міжнародного валютного фонду, а також допомога від Сполучених Штатів Америки і Євросоюзу.
"Президент спілкувався із керівником МВФ і отримав попередні запевнення, що ця програма відбудеться. Це і допомога від США, ЄС. Тобто ми розраховуємо, безперечно, на допомогу, тож і за найгіршого сценарію ця допомога буде", – зазначив Гетманцев.
Якщо ж гроші не надійдуть, виникне потреба у скороченні витрат.
"Безперечно, слід буде скорочувати витрати. Які витрати точно не будуть скорочуватися – це війна та армія. На жаль, другою великою статтею є соціалка, тому резерв будемо шукати тут. Але я навіть не хочу розглядати такого роду сценарії, тому що я переконаний, що ми знайдемо джерела для покриття дефіциту бюджету", – підкреслив посадовець.
Кабінет міністрів 13 вересня схвалив проєкт державного бюджету на 2023 рік.
14 вересня Кабінет міністрів подав до Верховної Ради проєкт держбюджету України на 2023-й. Його основним пріоритетом залишається сектор безпеки й оборони. На це передбачено виділити понад 1 трлн грн, тобто майже 50% всього бюджету.
Коментарі