понеділок, 07 вересня 2020 21:10

Назвали найпоширеніші помилки під час пошуку роботи

Назвали найпоширеніші помилки під час пошуку роботи
Після співбесіди дізнайтеся орієнтовний час, коли вам можуть відповісти. Якщо з вами не зв'язалися, самі напишіть чи зателефонуйте. Фото: pexels.com

Часто пошукачі не можуть швидко знайти роботу через помилки, яких допускають під час співбесід чи написання резюме.

Щоб успішно працевлаштуватися і витратити на це мінімум часу, треба дотримуватися найпростіших порад, пише grc.ua.

Фахівці "широкого профілю"

Часто пошукачі намагаються реалізувати себе в найрізноманітніших напрямках. Наприклад, шукають роботу маркетологом, PR-менеджером та SMM-фахівцем. Водночас під кожну з професій потрібно створювати окреме резюме. Рекрутер не оцінить резюме, де будуть перераховані всі професії, де б хотіли реалізувати себе. Може скластися враження, що людина сама не знає, чого хоче. А тому не має достатнього досвіду в жодній із сфер. Крім того, резюме, які не відповідають вакансії, взагалі не відкривають.

Ті, хто "чекає у моря погоди"

Пасивний пошук роботи, коли написали та загрузили резюме на спеціалізованих ресурсах, підходить не всім. Якщо ви працюєте, але готові розглянути нові пропозиції, цей варіант для вас. Не можна чекати дзвінка від рекрутера і сподіватися на щасливий випадок тим, кому робота потрібна вже і зараз. Потрібно самостійно переглядати вакансії, відгукуватися на них. Компанії люблять активних пошукачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шукаю роботу: хто з українців хоче працювати віддалено

"Готовий на все"

Бувають ситуації, коли робота необхідна терміново, а тому у резюме пишуть "Шукаю будь-яку роботу" або "Шукаю роботу з графіком 5/2, сфера діяльності не має значення". Водночас роботодавець швидше захоче працевлаштувати людину, яка знається на конкретній галузі.

"Розкрию всі свої секрети"

Рекрутер у день переглядає приблизно 100-300 резюме. На одне витрачає 5-10 секунд. Тому спеціалістам не цікаво читати детальний опис попередніх місць роботи чи про здобутки під час навчання в університеті. Ваше резюме має бути лаконічним.

Водночас експерти не радять вмовляти рекрутерів дати вам шанс чи навпаки - змиритися з відмовою. Після співбесіди дізнайтеся орієнтовний час, коли вам можуть відповісти. Якщо з вами не зв'язалися, самі напишіть чи зателефонуйте. Уточніть, що саме не влаштовує компанію, які навички вам як спеціалісту потрібно підтягнути.

На початок серпня в Україні нараховували 506 тис. безробітних. Серед них найбільше осіб віком 35-45 років. Щоправда, наприкінці літа безробіття зростало повільніше, ніж у попередні місяці. Наприклад, у квітні в центрах зайнятості зареєстрували 149 тис. українців, травні - 97 тис., червні - 75 тис., свідчать дані Держслужби зайнятості.

Зараз ви читаєте новину «Назвали найпоширеніші помилки під час пошуку роботи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути