Застосування 11 листопада аварійних графіків відключень світла було превентивним кроком через загрозу ракетного удару.
У майбутньому будуть діяти так само, сказав радник прем'єр-міністра, член наглядової ради Укренерго Юрій Бойко, передає "Суспільне".
"Насправді енергетики повинні були і відреагували на масштабний виліт стратегічної бойової авіації ворога. Погодьтеся, що, мабуть, навряд чи можна назвати ще один приклад, коли для імітації удару була залучена така велика кількість ресурсу з боку агресора", - сказав він.
Відключення світла мали пом'якшити можливі наслідки обстрілів.
"До речі, вже хороша новина - ці графіки скасовані і відповідно за дуже короткий період часу, я думаю, що електрику поновлять для всіх споживачів", - додав Бойко.
Світло вимикали з технічних причин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні запроваджують аварійні відключення світла
"Якщо вимикається якийсь потужний елемент в енергосистемі чи то внаслідок уражень, чи то внаслідок дій автоматики - це зазвичай призводить до необхідності переконфігурації мереж і дуже часто це також призводить до відключення інших елементів мережі. Тобто виникає такий собі каскад відключень. Коли ж ми побачили потенційну загрозу ударів по ключових елементах одномоментно, відповідно ризик каскадної аварії зростає різко. Відповідно, щоб його уникнути, навантаження в системі знижують", - пояснив він.
Щоб збалансувати систему, відключаються певні групи споживачів. Це знижує вагу в системі і зменшує ймовірність важких каскадних аварій.
Якщо знову виникне така загроза, то ситуація повториться.
"У разі виникнення загрози масованого ракетного обстрілу і відповідно імовірних численних уражень, енергетики застосують превентивний крок, що покликаний зменшити потенційні наслідки таких атак", - сказав він.
Вранці 11 листопада Росія підняла у небо вісім бортів Ту-95МС. Пізніше їх кількість зросла до 13-ти. Літаки прямували до пускових рубежів в акваторії Каспійського моря.
На 7:20 моніторингові пабліки повідомили, що всі борти Ту-95МС взяли курс назад на аеродроми базування.
Коментарі