У світі компанії скорочують робочий тиждень до 4 днів. Таким чином підвищують продуктивність праці та зменшують професійне вигорання співробітників.
"Це набагато корисніше. Ми справляємося краще, якщо не працюємо у шаленому темпі", – каже засновник берлінської компанії з розробки програмного забезпечення для управління проектами Planio Ян Шульц-Хофен, повідомляє Reuters.
Його компанія на початку року запропонувала 10 співробітникам 4-денний робочий тиждень.
Про зменшення стресу та збільшення зацікавленості працівників повідомила новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian. Вона перевела свій персонал на 32-годинний робочий тиждень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Досвід не потрібен: як змінились вимоги роботодавців
Крім того, у Японії уряд заохочує компанії пропускати ранок понеділка.
"Скорочений робочий тиждень дозволив би зменшити навантаження на балансування робочого та сімейного життя. Це могло б покращити гендерну рівність", – сказав економічний директор конгресу профспілок Великої Британії Кейт Белл.
За даними вчених, третину життя люди проводять на роботі. Незручні та важкі умови праці та пов'язані з цим проблеми зі здоров'ям – зараз одна з причин звільнень, окрім недостатньої зарплатні, браку професійного розвитку й проблемного колективу. Через погані умови праці звільнялися 36% українців.
Коментарі