Механізм створення і функціонування Державного земельного банку залишається незрозумілим.
Про це заявив член ради Асоціації "Земельна спілка України" Андрій Мартин у ефірі Першого ділового каналу.
"Наразі готується проект постанови Кабінету міністрів, відповідно до якого та згідно із законом про бюджет на 2012 рік до статутного капіталу банку буде передано 120 мільйонів гривень. По-перше, цих грошей явно недостатньо, щоб створити потужну банківську установу. По-друге, незрозуміло, як організаційно буде створено цей банк, які будуть його повноваження, яким чином перейдуть до банку землі, які вже зараз перебувають у когось в користуванні", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Банки хочуть запровадити обмеження на зняття готівки в банкоматах
За його словами, у законопроекті про розмежування земель державної та комунальної власності ідея про Земельний банк з'явилася в останній момент.
"Від самого початку ідеї про Земельний банк не було. Народні депутати внесли його в останній момент без серйозних обговорень. На превеликий жаль, народні обранці, мабуть, самі не зрозуміли, за що вони проголосували. Насправді вони проголосували за передачу всіх земель сільськогосподарського призначення державної власності, а це близько 10 мільйонів гектарів, у статутний капітал Державного земельного банку. Але Земельний банк — це публічне акціонерне товариство. Тому, передаючи землю державної власності банку, ми фактично передаємо їх у приватну власність банку", - зазначив Мартин.
Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №10043 про розмежування земель державної та комунальної власності.
Коментарі
1