Спроби використовувати нафтококс на українських теплоелектростанціях, створюють багато питань до виконавчої та контролюючої влади, так як про безпеку його впливу на екологію нічого не відомо.
Таку думку висловив Олексій Рябчин, народний депутат України.
Він прокоментував спалювання вугілля в суміші з нафтококсом компанією Донбасенерго на Слов'янській ТЕС.
"Випадок з нафтококсом, це тільки одна окрема складова великої проблеми... Мене турбує, і я пишу запити в цілому по реагуванню Міністерством енергетики та Міністерством екології на стан екології та навколишнього середовища", - сказав Рябчин.
За словами депутата, від профільних відомств, які санкціонували змішування і спалювання нафтококсу на Слов'янській ТЕС, має бути пояснення - наскільки цей технологічний процес безпечний, наскільки він практикується в Україні.
"Мені здається, тут велика кількість питань до виконавчої влади і контролюючих органів. Я впевнений, що будуть здійснені відповідні дії для того, щоб проконтролювати те, що відбувається", - підкреслив нардеп.
Він також зазначив, що державні відомства, а не депутати повинні проактивно виконувати контролюючі функції з дотримання законодавства підприємствами енергетики, у тому числі, екологічного.
Нагадаємо, на початку вересня для потреб Слов'янської ТЕС (власник "Донбасенерго") прибула перша партія з 38 тис. тонн нафтококсу походженням з США.
Як зазначив народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції Борислав Береза, нафтококс - це токсичний продукт, синтезований з відходів нафтопродуктів, який планується використовувати на українських ТЕС.
Причиною імпорту нафтового коксу Борислав Береза називає дешевизну даного енергоресу, обумовленого його високою екологічною небезпекою у зв'язку з високою концентрацією сірки і ванадію.




















Коментарі