Основним фактором нульової інфляції у жовтні була висока пропозиція продовольчих товарів.
Про це заявили у Національному банку України (НБУ).
"Продукти харчування в жовтні подешевшали на 0,2% (за рік - на 2,7%), з них безпосередньо овочі - на 5,1% (на 24,7% за рік), цукор - на 2,8% (11,6% за рік)", - сказано в повідомленні.
За даними НБУ, адміністративно регульовані ціни порівняно з попереднім місяцем зросли на 0,1% переважно внаслідок підвищення цін на підакцизні товари: алкогольні напої та тютюнові вироби.
Ціни на паливо та мастила в Україні в жовтні зросли на 0,9%, що було обумовлене збільшенням вартості нафти в III кварталі, зазначив НБУ.
Нацбанк нагадав, що в жовтні відбулося "суттєве зниження" індексу цін виробників - на 1,5%, а його зростання в річному вимірі уповільнилося до 0,6%.
"Найбільше знизилися ціни в добуванні неенергетичних корисних копалин (на 11,5% за місяць та 22,3% в річному вимірі), що призвело до зниження цін у добувній промисловості (на 4,9% за місяць та на 9% у річному вимірі)", - сказано в повідомленні НБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Цінова стабільність" від влади: у Києві хліб подорожчав вже до 4,6 гривні
Здешевлення електроенергії обумовило зниження цін у виробництві та розподіленні електроенергії, газу та води на 4,7% за місяць (-0.8 в.п. – внесок у зміну ІЦВ), йдеться у повідомленні НБУ.
"Ціни у виробництві коксу та нафтопереробці знизилися на 1,5%, а продукція металургії подешевшала на 0,1% за місяць, проте зростання цін в інших галузях переробної промисловості обумовило зростання цін на її продукцію на 0,2%", - підсумував НБУ.
Нагадаємо, в жовтні індекс споживчих цін порівняно з попереднім місяцем не змінився та залишився на рівні жовтня минулого року. Вже третій місяць поспіль річна зміна ІСЦ є нульовою.
Базова інфляція в жовтні становила 0,1%, а в річному вимірі її зростання уповільнилося до 1,1%.
Коментарі
10