На Кубі з 1 січня 2012 року набувають чинності зміни у рамках ринкової реформи, згідно з яким приватному сектору буде відкритий доступ до сфери роздрібних послуг.
З цього моменту теслі, слюсарі, фотографи і годинникарі отримають можливість реєструвати приватні підприємства і працювати на себе, самостійно встановлюючи графік роботи і ціни.
Влада Куби виконує програму лібералізації економіки, спрямовану на подолання застою і стимулювання зростання шляхом зниження ролі держави в економіці та заохочення приватної ініціативи. До 2016 року уряд Рауля Кастро має намір перевести 35-40% працюючого населення в приватний сектор.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна опустилася на 152 місце в рейтингу легкості ведення бізнесу
Після кубинської революції 1959 року за рішенням Фіделя Кастро всі підприємства на острові були націоналізовані. Однак його наступник і молодший брат Рауль Кастро, який прийшов до влади в 2008 році, відкрито назвав подібний крок помилковим.
На його думку, в ім'я порятунку соціалістичної системи підхід до економіки на Кубі повинен бути повністю переглянутий. Раніше в поточному році влада запропонувала більше 300 проектів реформ для порятунку застійної кубинської економіки. В центрі уваги опинився цей недержавний сектор, у тому числі такі галузі, як фермерське господарство і роздрібна торгівля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корумпованість: Україна - на порозі колапсу і анархії?
Крім того, влада має намір зняти деякі заборони на купівлю-продаж приватної власності, надати менш централізований характер збору доходів, а також гарантувати держпідприємствам більшу незалежність від міністерств в питаннях прийняття бізнес-рішень та управління коштами.
Коментарі